04.06.2018

Seminář

O víkendu 19.-20.5.2018 jsem se zůčastnil vynikajícího semináře s Gábinou Macounovou. Sebou jsem měl samozřejmě oba svoje kámoše AranaDoorse. Počasí vyšlo nádherně, protože nepršelo a nebylo ani příliš horko. Sešla se tam bezva parta lidí a ZKO Zlín-Mladcová měli vše ukázkově přichystané a zajištěné.

V sobotu probíhala teoretická část, kdy dopoledne jsme byli v klubovně, kde nám Gabka pustila nějaké to video a pak názorně vysvětlovala se svým čtyřnohým plyšovým pesanem jednotlivé kroky při "výcviku". Celou dobu vládla super nálada a dopoledne uteklo jako voda. Po moc dobrém obědě a kafíčku přišla odpolední část, na kterou jsme se přesunuly ven. Bylo krásně a sluníčko hřálo tak akorát. Venku bylo více místa a došlo i na ukázky s dobrovolníky .

V neděli následovaly praktické ukázky, kdy jednotliví účastníci se psem měli možnost ukázat jak na tom jsou a dozvědět se jak dále pokračovat nebo opravit určité cviky a dát si pozor třeba i na zažité zlozvyky. Počasí bylo opět ukázkové a mohlo se z vesela začít. Nastupovalo se od nejmladšího člena (psího) po nejstaršího. Já jsem se na place objevil až vzhledem k počtu po obědě. Toto praktické cvičení jsem absolvoval s nahlášeným Doorsem, kterého mám, za velké pomoci Lenky Chmurové, hezky nastartovaného k dalšímu výcviku. Gabka se nejdříve podívala, jak na tom jsme a pak jenom provedla menší korekce. Celý tento nedělní praktický trénink byl moc fajn, protože měli všichni možnost dozvědět se něco nového a vyzkoušet si to na vlastní kůži. Viděli jsme jednotlivé kroky výcviku a různé psy i psovody, takže jsme se měli možnost čerpat další a další zkušenosti.